Jak oživit autodráhu ITES

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#61 Příspěvek od hydrostar » 17 bře 2024, 07:59

Petr L píše:
17 bře 2024, 00:23
...já se ale neptal proto, že netuším, k čemu podpěry jsou...
Takto jsem ten dotaz pochopil taky. Co se těch podložek týče, tak s jejich strukturou neexperimentuji. Zatím jsem vycházel z doporučení, že hladký povrch je ideální pro kukuřičné plasty a hrubý pro petflašky. Jinak bych měl problém s malou přilnavostí nebo naopak s velkou. Pokud je možné použít hrubou podložku na pla bez nějakých omezení, pak opravdu padá jeden z důvodů koncepce a jedinou přidanou hodnotu je ta možnost loga nebo různých barev finálních vrstev.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#62 Příspěvek od model » 17 bře 2024, 11:18

Já používám jako podložku sklo 2 mm a povrch před tiskem natřu lepidlem v tubě KORES GLUFIX. Používal jsem před tím 3M sprej, ale čištění jen perchloretylénem, nebo
acetonem, u lepidla teplá voda a v pohodě. Umývám sklo jednou za čas a hlavně po dokončení tisku a chvíli zchladnutí jdou tisky krásně odloupnout.
U Vás bych asi povrch opatrně zdrsnil a nastříkal, nebo naválečkoval barvou, která má v sobě plnivo a po zaschnutí je povrch drsný.
Když jsem si chtěl udělat krajnice u Carrery, nakreslil jsem si je v CADu a na NC frézce mi je stolař vyřízl z MDF desky silné 8 mm, která je stejně silná, jako díly
u Carrery. Vše jsem nastříkal matovým akrylovým černým lakem a není to vůbec poznat, kde je plast a kde MDF deska. Upevnění krajnic jsem řešil pomocí oboustranné
kobercové pásky a v pohodě. Originální držáky mantinelů jsem doplnil vložkou z 3D tiskárny, abych je mohl přišroubovat do krajnice.
Jak je vidět modeláři v české kotlině si vždy poradí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#63 Příspěvek od Petr L » 17 bře 2024, 11:45

Prakticky na všechny tisky ze všech materiálů používám podložku se saténovým práškovým PEI povrchem, hladkou podložku používám opravdu zřídka,v případě potřeby tu již zmíněnou se zrnitým práškovým PEI povrchem, nebo ty vzorované. Čistím ipou, nastříkám a setřu papírem. Lepidlo používám výjímečně, to pak čistím pod teplou vodou a houbičkou se saponátem.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#64 Příspěvek od hydrostar » 17 bře 2024, 12:39

Není to škoda? Umývat povrch pivem... 😏
Právě ten satén je primárně doporučovaný na petg, aby nebylo třeba toho lepidla. Tak mě vůbec nenapadlo ma tom tisknout kukuřici...

Každopádně valím metry a doufám, že tu mini nezavařím...
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#65 Příspěvek od Petr L » 17 bře 2024, 15:54

Mini vydrží hodně, máš updatovaný FW? V posledních verzích FW je Input Shaper a tiskárny tiskne o dost rychleji :-)

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#66 Příspěvek od hydrostar » 19 bře 2024, 18:47

A logo je na světě...
IMG_20240319_183717.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Odpovědět