TOYOTA 88C jak jinak než z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

TOYOTA 88C jak jinak než z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 13 čer 2023, 20:37

Opustil jsem formule a ze stažených souborů jsem si vybral tuto Toyotu, protože je to opět má krevní skupina.
Soubor jsem si stáhnul z Thingiverse jako obvykle, ale autor možná zadal jiné pokyny pro tisk, protože šikmé plochy se netisknou jako obvykle po ustupujících
vrstvách, ale diagonálně, což vytváří velmi hladký povrh. No budu chytřejší, až tiskárna dojede, má na to ještě pár minut. Délka tisku byla 3 hodiny 45 minut.
Opět jsem hledal jednoduché barevné schéma a našel na japonských modelářských stránkách tuto předlohu od Hasegawy včetně štočku s obtisky, což mi usnadní
práci na jejich úpravě.
Dovolím si opět nabídnout příspěvek krok za krokem, abych ukázal jak tvoří 3D modeláři.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: TOYOTA 88C jak jinak než z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 13 čer 2023, 21:26

Musím se omluvit, protože jsem rychleji psal, jako tisknul. Když jsem se znovu díval na tiskový soubor, tak je tam
Toyota 88C-V a když jsem vyloupal podpěry, zjistil jsem, že je to karoserie ze série Kyosho Mini-Z. Tak budu muset
hledat dál na internetu podklady.
No a tak to vypadá když tisk skončí a začíná čištění podpěr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: TOYOTA 88C jak jinak než z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 16 čer 2023, 11:43

Přestal jsem se pídít po obrázcích typu 88C-V a raději jsem si nakreslil podvozek. Spíše jsem si upravil stávající, který má
místo ložisek půlkostky z podvozku Ites - Lego. Nelomte rukama, není to auto na závodění a pořád zkouším varianty, které by se mohly hodit
pro tvorbu v kroužcích, to hlavně kvůli ceně, ne kvalitě.
Podvozek je upevněn na 4 L profily, protože má na vnitřní straně bočnic výstupky a podélná lišta by neseděla na ploše.
Teď ještě koukám na karoserii a přemýšlím, jestli vyříznout okna, nebo ne. Celá ta karoserie vypadá jako plastika a tak si říkám, že by se okna pouze stříkla černou barvou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět