Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 16 dub 2021, 10:04

Tak jsem se zase vrátil ke kreslení a výsledkem je podvozek typu HRS, který jsem se snažil dovést
k dokonalosti i v domácích podmínkách s 3D tiskárnou. U originálu má lišta lepená do karoserie trny, které se
zasunou do podvozkové desky a mohou se délkově upravit odřezáním. Toto bych asi nevytiskl jednak ve kvalitě, ale hlavně v pevnosti.
PLA má své limity a tak jsem to vymyslel obráceně. Do lišty vlepené do karoserie jsem udělal pouzdra a do podvozkové desky otvory
pro šroubky M2. Ty se zašroubují podle potřeby nutné délky a navléknou se do pouzder.
Druhá podmínky byla, aby se do jedné desky dala vložit motorová lože in-line, AW a SW. Lože jsou rozměrově totožná s loži Slot.it.
U uložení AW je použit jen krátký motorek.
Držák přední nápravy se může tisknout v různých šířkách podle karoserie, nebo se tam dají vložky.
Abych podvozek vyzkoušel, hledal jsem doma nějakou karoserii a jediné, co bylo k mání byla Škoda Favorit od Směru.
Abych to dovedl k "dokonalosti", řekl jsem si, že z něj udělám Hot rods.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 16 dub 2021, 10:09

Zatím je karoserie v hrubém stavu, podvozek je osazen a výborně funguje upevnění 4 šroubky, vytiskl jsem si disky
typu MTX, pneumatiky zadní Faro slick, přední Faro se vzorkem, AW převod Slot.it.
To zapouštění kol do karoserie mně trochu trhalo srdce, ale teď to vypadá opravdu hodně drsně, skoro jako Golf.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 17 dub 2021, 11:45

S úpravou karoserie jsem začal tiskem doplňků a naposledy to je ochranný rám.
Je to takové pele mele, ale na dráze to bude žihadlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od model » 17 dub 2021, 23:02

Tak jsem to dotáhl do konce, je to spíše pro testování podvozku, ale nevypadá zase tak zle.
Ještě to chce kokpit, ale zatím stačí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#5 Příspěvek od stembas » 18 dub 2021, 08:07

Nadhera - parada !! :) :)

standa
Příspěvky: 18
Registrován: 25 pro 2016, 16:49

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#6 Příspěvek od standa » 02 kvě 2021, 16:42

Jako všechno od tebe co má kola a litá to na dráze je i tohle auto prostě bomba. Hodně hodně hodně dobreeeeee.

Koudy40
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2021, 14:49

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#7 Příspěvek od Koudy40 » 11 pro 2022, 11:26

Napad výborny ale podvozek bych tisknul z jiného plastu mne už se zlomil a to sem ho jen vybalil nic vic

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek typu HRS z 3D tiskárny

#8 Příspěvek od model » 11 pro 2022, 15:53

Jasné, že PLA má své limity. Asi by bylo nejlepší tisknout z ABS, ale to chce zakrytí tiskárny kvůli udržení teploty. Budu si objednávat filament PLA+,
který je vylepšenou verzí PLA - má lepší přilnavost k tiskové podložce a také mezi jednotlivými vrstvami, takže je víc pružnější jako PLA.
Nevím, co ti prasklo na podvozku, snad jediné plus je, že si můžeš díl znovu vytisknout. Dá se i slepit, ale opět jaký díl a zda i sekundové lepidlo se
zásypem sodou vydrží namáhání.

Odpovědět