ITES Porsche 917 a 911 Carrera - zasklení a kokpit

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES Porsche 917 a 911 Carrera - zasklení a kokpit

#1 Příspěvek od model » 16 pro 2023, 12:49

Když šly do prodeje modely Porsche 917 a teď 911 Carrera od Ites racing, byl jsem zvědav na reakce. nebylo jich moc, ale jedna rezonovala
a to bylo kouřové zasklení u obou modelů. V mých příspěvcích na Fóru jsem se několikrát zmínil o tom, že by bylo vhodné prodávat auta s čirým
zasklením, nebo alespoň toto čiré zasklení mít na e-shopu jako náhradní díl včetně jejich staré, ale dobré figurky pilota.
U 911 -ky to je jednoduché, vysoká karoserie, tak stačilo jen obkreslit zasklení, trochu vymodelovat sedačku spolujezdce, k tomu hasící přístroj
a po přilepení pilota do připraveného otvoru nasadit kokpit na přední montážní čep a spolu se zasklením ho pájkou roztavit.
917-ka tak to byl oříšek, protože je karoserie nízká a zasklení na stropě snižuje dál výšku.
Kokpit je opět uchycen na předním čepu v karoserii a protože je deska 0,5 mm silná, umí se mírně vytvarovat, takže se vleze i podvozek s in-line uložením motorku.
Děkuji Patriku Ulčovi, který mi poslal zasklení a také vynikající drobnost - výseky zasklení pro helmy pilotů z černé fólie.
Vypadalo to u mně jako ve výrobě, ale povedlo se. U většiny aut jsem musel kokpity lepit, protože po odstranění kouřového zasklení jsem odstranil i čepy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES Porsche 917 a 911 Carrera - zasklení a kokpit

#2 Příspěvek od model » 16 pro 2023, 12:54

No a toto je výsledek. U skupiny 917 -tek jsou žlutý a zelený Sandeman z 3D tiskárny a bleděmodrý Gulf je od NSR.
No a u 911 Carrera čiré zasklení opravdu výrazně pomůže vzhledu. To nemluvím o mých přestavbách, ale o civilní verzi
těch tří barevných modelů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES Porsche 917 a 911 Carrera - zasklení a kokpit

#3 Příspěvek od model » 16 pro 2023, 21:32

Omlouvám se, dal jsem do přílohy dvakrát kokpit pro Porsche 911, takže přikládám fotografii kokpitu pro Porsche 917.
Ještě jsem zkusil další možnost pro vložení pilota a to je odříznutí části zasklení na střeše. Není to vidět a hodně to pomůže
vložit tam helmu pilota.
Já vím, že si někdo řekne tak začali prodávat a teď bych měl přikoupit další díly a když to spočítám...
I s tím kouřovým zasklením se podařilo nabídnout slušné dráhové auto, protože s novým podvozkem budou jízdní vlastnosti výrazně lepší jako
s tím plechovým. No a kdo si chce na stará kolena zamodelařit, může. Zasklení si doufám koupí na e-shopu a pokud mi napíše, pošlu
soubory pro 3D tisk.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: ITES Porsche 917 a 911 Carrera - zasklení a kokpit

#4 Příspěvek od HonzaS » 17 pro 2023, 18:28

Vždycky pro mě byla záhada, proč vlastně nebylo od začátku čiré zasklení a jednoduchý kokpit standardem. Cenu hotového modelu by to zvýšilo maximálně o pár korun, zato výsledný dojem několikanásobně.

Odpovědět