Porsche 917 z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Porsche 917 z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 21 říj 2023, 10:56

Nehleďte na kvalitu povrchu karoserie, nemám bohužel nervy s broušením plastu, který se tváří jako plast, ale není...
Karoserii jsem si stáhnul z Thingiverse, oproti druhým tiskům jsem se jal vyřezávat okna, ještě zasklení a vlepení dmychadla a zadní části podvozku.
Obtisky mám od Martina, ležely hodně dlouho, ale vzhledem k jiným aktivitám mi moc času na modelaření nezbývá a tato varianta je velmi hezká.
Jsem ulítlý na devětsetsednácky a tak jsem na stará kolena "objevil " vedle Hotwheelsů také Majorette a jejich sérii Porsche. Ten černý pohřebák je
jejich limitka, ale proč ne ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 22 říj 2023, 11:45

Vytiskl jsem si podvozek, vycházel jsem z podvozku, který jsem navrhl pro karoserie, které začíná ITES nabízet do prodeje.
Jen jsem si upravil otvor pro ložiska, která tvoří duté mosazné nýtky, které jsem našel při vyklízení věcí po tchánovi.
Mají otvor předně 3 mm, jen jsem je zkrátil. Ještě musím také zkrátit přední osu. Disky jsem si nakreslil a vytiskl a použil
přední pneu ITES. Průměr kol 19 mm perfektně sedí v karoserii.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 22 říj 2023, 19:10

Toto řešení je dobré, když máte převod se středem a červíkem. Jenže já mám Ites převod a narážet ho na osu v podvozku i s dorazovým kroužkem je magořina.
Takže malá úprava v počítači, kde jsem nakreslil horní polovinu krytu ložisek jako klasický zámek se 4 šroubky a motorek jsem upevnil dvěma šroubky v čele.
Tisk nového podvozku trvá cca 50 minut, tak to se dá vydržet. Podvozek jsem upevnil do karoserie na 4 sloupky, v podvozku mám otvory 2,5 mm, takže když
lehce povolím 4 šroubky, podvozek hezky hrká.
Zítra přijde zeť a nainstalujeme slicer od Průši se stromovými podpěrami a zkusím tuto karoserii postavit na výšku a snad bude mít hladší povrch.
Mám od Martina ještě sadu pro zelenou variantu s číslem 43 Sandeman, tak si doplním stáj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od HonzaS » 23 říj 2023, 10:03

Nechceš raději udělat pár těch dorazových kroužků z duralu?

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#5 Příspěvek od model » 24 říj 2023, 20:12

To se někomu radí, když má doma malý soustruh a další špičkové vybavení. To myslím pochopitelně v legraci.
Karoserii pro zelenou variantu jsem si vytiskl klasicky, slicer od Průši jsem si stáhnul, ale chce tam vyladit spoustu parametrů,
tak to nechám na později. No a protože mám jediný motorek, co je na fotce, tak jsem si upravil podvozek a to mám zase výhodu proti Honzovi,
že nemusím vše stavět od začátku, jen si upravím v počítači tvar podvozku, uložím a vytisknu.
Poslední změnou bude to že nebudu vyřezávat okna, protože to je fakt porod a nastříkám plochy černou barvou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#6 Příspěvek od model » 24 říj 2023, 21:20

Trochu jsem pokročil - osadil jsem zadní osu, motorek a pastorek. Tisknou se mi zadní disky
a spojovací destička pro upevnění držáku přední nápravy a vodítka. Další krok bude obchod s barvami
a doufám, že tam najdu odpovídající zelenou barvu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 z 3D tiskárny

#7 Příspěvek od model » 29 říj 2023, 10:09

Z8věrem - nastříkáno, polepeno, ještě to chce osadit přední kola, vodítko a vyzkoušet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět